CONSTRUCTIVISM - KONSTRÜKTİVİZM

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

1913 yılında , Kasimir Malevich Supramatism , negatif boşluk çiftlik kareler ve dikdörtgenlersembolik yan yana karakterize nonobjective sanatı icat . Onun etkisi altında genç sanatçı ticari sanatili içine daha fazla soyutlama aldı.

1915 yılında , Vladimir Tatlin o bir " makine sanat " veya " ürün sanat , " kolajlar ve sanayi ürünleri imal montages dediği denedi . Onun yaklaşımı , Konstrüktivizm gibi biliyorum , kolaj dergi LEF , diye seslendi deneysel tasarım içine suprematist ve Yapılandırmacı unsurları kombine Konstrüktivizm ve Lazar ( EI ) Lissitzky , kültürel Gazete'de kapakları tasarlanmış Alexander Rodchenko ve Vladimir Mayakowsky , dahil olmak üzere çeşitli progenitörlerle vardı " .

Prouns "Bolşevik Devrimi'nden sonra , bu avant - garde sanatçıların birçok ürün ve mallar için faydacı grafik tasarım için kendi uygulamalı deneyler , onlar bu adı Lissitzky besteleriüzerinde Bolşevizm zaferini sembolize geometrik şekillerin Süprematist melanjlar vardı " üretimci Art . " gericiler ; yapmak için onun radikal yatan bir siyasi ve sosyal gündemi oldu . Konstrüktivizm ve Productivisim için Vkhutemas Yükseköğretim Artistik Teknik Studios - yeni sanatındada öğretilen bir yeni yaş ve hızlı bir dinamizm ile yazdırılan sayfayı aşılanmış ve haber almak için bir okuma yazma bilmeyen nüfusu teşvik bir tipografik stil dönüştü.

Rus avant - garde gerekliliği doğdu tipografik uyumsuzluk bir kelime henüzdevrimci zamanlarda bir ifadesi oldu geliştirdi. İlk Word Savaşı'ndaRus katılımı sarp durma noktasına geldikten sonra ,ulus sıkıntısı tarafından rahatsız edildi . Basım malzemeleri kağıt , tipi , mürekkep olduğu bir prim ve henüz baskıhalk ile iletişimbirincil yolu oldu.

Sınırlı typecase malzemeleri, indirgeyici yaklaşımlar ancak tüm engelledi çünkü yapılandırmacı tipografi bir veya iki ana renkler - kısmen basılmış tutma kural ve sınırları ile çerçeveli doğru açılarda kendine özgü görünüm harfleri ve kelimeleri geliştirdi. Ayrıca, cafcaflı süsleme Çarlık ve oligarşik günah ile ilişkili bulunmuştur . Avant - garde sanatçı / tasarımcı de ilham için Hollanda ve Almanya'ya baktı ve Modern avant-garde terfiyayınlar aracılığıyla onlar , Dada Neo-placticism, Fütürizm, Kübizm ve diğer izm akraba duyarlılıklarını bulundu . Rus tipograf Solomon Telengater , biri için , fonksiyonel tipografidinamiklerini vurguladı ve o eşzamanlı sayfaların" cinematographicity " dediği . Avrupa'nın farklı tasarımcılarınçapraz tozlaşma ve yazım Günahlara paylaşımYeni Tipografi doğurdu .

 

SERAMİK KURSU HAKKINDA

Sanat sever insanları bir araya getirmek ve üretmekten haz alırken üretilenlerin beğenilmesinden mutluluk duyanların sesi olmaya devam ediyoruz. Buluşma ve buluşturma noktası olmaktan gurur duyuyoruz. Sanatla hayatının biçimine hareket kazandırmak isteyenlerin merak ettikleri sanat dallarını burada tanıtırken, sanat eğitimini veren kurumları tanımasını sağlıyor irtibat kurmalarında yardımcı oluyoruz.

ÖNE ÇIKAN HABERLER

© 2017 Seramik Dersi

ARA