Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

1913 yılında , Kasimir Malevich Supramatism , negatif boşluk çiftlik kareler ve dikdörtgenlersembolik yan yana karakterize nonobjective sanatı icat . Onun etkisi altında genç sanatçı ticari sanatili içine daha fazla soyutlama aldı.

1915 yılında , Vladimir Tatlin o bir " makine sanat " veya " ürün sanat , " kolajlar ve sanayi ürünleri imal montages dediği denedi . Onun yaklaşımı , Konstrüktivizm gibi biliyorum , kolaj dergi LEF , diye seslendi deneysel tasarım içine suprematist ve Yapılandırmacı unsurları kombine Konstrüktivizm ve Lazar ( EI ) Lissitzky , kültürel Gazete'de kapakları tasarlanmış Alexander Rodchenko ve Vladimir Mayakowsky , dahil olmak üzere çeşitli progenitörlerle vardı " .

Prouns "Bolşevik Devrimi'nden sonra , bu avant - garde sanatçıların birçok ürün ve mallar için faydacı grafik tasarım için kendi uygulamalı deneyler , onlar bu adı Lissitzky besteleriüzerinde Bolşevizm zaferini sembolize geometrik şekillerin Süprematist melanjlar vardı " üretimci Art . " gericiler ; yapmak için onun radikal yatan bir siyasi ve sosyal gündemi oldu . Konstrüktivizm ve Productivisim için Vkhutemas Yükseköğretim Artistik Teknik Studios - yeni sanatındada öğretilen bir yeni yaş ve hızlı bir dinamizm ile yazdırılan sayfayı aşılanmış ve haber almak için bir okuma yazma bilmeyen nüfusu teşvik bir tipografik stil dönüştü.

Rus avant - garde gerekliliği doğdu tipografik uyumsuzluk bir kelime henüzdevrimci zamanlarda bir ifadesi oldu geliştirdi. İlk Word Savaşı'ndaRus katılımı sarp durma noktasına geldikten sonra ,ulus sıkıntısı tarafından rahatsız edildi . Basım malzemeleri kağıt , tipi , mürekkep olduğu bir prim ve henüz baskıhalk ile iletişimbirincil yolu oldu.

Sınırlı typecase malzemeleri, indirgeyici yaklaşımlar ancak tüm engelledi çünkü yapılandırmacı tipografi bir veya iki ana renkler - kısmen basılmış tutma kural ve sınırları ile çerçeveli doğru açılarda kendine özgü görünüm harfleri ve kelimeleri geliştirdi. Ayrıca, cafcaflı süsleme Çarlık ve oligarşik günah ile ilişkili bulunmuştur . Avant - garde sanatçı / tasarımcı de ilham için Hollanda ve Almanya'ya baktı ve Modern avant-garde terfiyayınlar aracılığıyla onlar , Dada Neo-placticism, Fütürizm, Kübizm ve diğer izm akraba duyarlılıklarını bulundu . Rus tipograf Solomon Telengater , biri için , fonksiyonel tipografidinamiklerini vurguladı ve o eşzamanlı sayfaların" cinematographicity " dediği . Avrupa'nın farklı tasarımcılarınçapraz tozlaşma ve yazım Günahlara paylaşımYeni Tipografi doğurdu .