Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sanat kursları, sanat temel kuramlarını başarı ile tamamlamış ve uygulayabilme yetisine sahip olduğunu belgeleyebilmiş kişilerden alınırsa kurs almanın anlamı olmuş olur.

Söz konusu, istenilen sanat dallarından herhangi birine dair eğitim denilince akla sadece "yapabilme" dürtüsünün yerleşmemesi siz değerli sanat severlere verilecek en güzel öğüt olmalı. Kurs veya kurslara tabii olmak demek kimi için boş vakitlerini değerlendirmek olsada bir çok kursiyer alacağı sanat eğitimi sonrası bu işle iştigal etme arzusu taşımaktadır. Bu durum gözönünden bulundurulunca sanat kurslarının seçiciliğinin önemi bir kat daha artmış olacaktır.

Sanat kurslarının, ya da sanat kurs'unun uygulayıcısı olarak kurs sahiplerinin size sunduğu gerçekten sizin ne istediğinizi bilmesi gerekmez. Onların belirli bir dar alan içinde uygulama tekrarından doğan sanatsal çalışmaları arzu ettiğiniz sanat eğitimini karşılamayabilir. Böylesi bir kurs arzusu sadece sanatın nasıl yapıldığını öğrenmek yönünde ise üzülmenize gerek yok çünkü sanat eğitiminizi tam alabilirsiniz.

Sanat kurslarının arzuladığı sadece eğitim yanında para kazanmak olarak algılamayın. Kurs veren kişi ve kurumlar bu durumdan pek de hoşnut değillerdir. Sanat eğitimi sanatın işleyişinde kazanılan terbiye ile söz edilecek husus olarak göz önünden bulundurursak kurs verenler bunu sizden beklemezler. 

Sanat Kursları tek bir alana yönelik kurs vermezler.

Sanat ve sanat severlerin, sanatın birbirine sımsıkı bağlı organik bir canlı olduğunu bilirler.

Edebiyat, yaşar. Resim, yaşar. Heykel, yaşar. Seramik, yaşar. ve bunlar birbirlerine bağlıdır. Kurslara katılımcı olarak katılacak kişilere tavsiyemiz sanat dallarından hangisine gönül verdiyseniz verin mutlaka bir diğeri ile ilişkili olarak diğerinden de kurs -eğitim- almış olursunuz.