Seramik Kursu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Seramik şekillendirme yöntemlerini etkin biçimde kullanabilen, sırlı ve sırsız pişirim tekniklerine uygun olarak ürün ortaya koyabilme bilgi ve becerisinin kazandırıldığı eğitim programıdır.

Seramik eğitiminde alınacak kursların ana başlıkları ve seramik yapımında kullanılan yöntemler;

  • Çimdikleme ve sıvama yöntemi,
  • sucuk yöntemi,
  • plaka yöntemi,
  • döküm yoluyla şekillendirme,
  • dekorlama,
  • sır hazırlama,
  • sırlama ve pişirim.

Alınacak kursların ana başlıkları dışında size sunulacak eğitimin, bu yöntemlere dayalı olması gerektiğini unutmayın. bu  yöntem ile alacağınız seramik kursu ile size bu mesleğe olan ilginiz daha da artacaktır. 

Ayrıca bilinmelidir ki ülkemizde bu tür eğitimlerin tek mesulu ve sorumlusu Milli Eğitim Bakanlığıdır. Bakanlık olarak ülkemizde verilecek seramik kurslarının da ders müfredatları hazırlanmaktadır. Hayat boyu öğrenme genel müdürülüğünde bu konu ile ilgili dökümanları bulabilirsiniz.

Seramik Kursuna Katılımcıların Mesleki Kazanımları Ne Olur?:

Seramik kurslarını başarıyla tamamlayanlar cam sektöründe; turistik ve hediyelik eşya yapan işletmelerde, seramik fabrika ve atölyelerinde çalışabilir, kendi ev ve atölyelerinde üretim yaparak gelir elde edebilirler.

SERAMİK KURSU HAKKINDA

Sanat sever insanları bir araya getirmek ve üretmekten haz alırken üretilenlerin beğenilmesinden mutluluk duyanların sesi olmaya devam ediyoruz. Buluşma ve buluşturma noktası olmaktan gurur duyuyoruz. Sanatla hayatının biçimine hareket kazandırmak isteyenlerin merak ettikleri sanat dallarını burada tanıtırken, sanat eğitimini veren kurumları tanımasını sağlıyor irtibat kurmalarında yardımcı oluyoruz.

ÖNE ÇIKAN HABERLER

© 2017 Seramik Dersi

ARA